Sari la conținut
  • Înregistrare
SplashDzn

Afiliere - Hype.Hawks-Romania.Ro

Postări Recomandate

1. Nick detinator(i): SplashDzn si Paululv2

2. Jocul pe care aveți server-ul (EX. CS 1.6, Minecraft, etc.):  Minecraft

3. Platforma pe care ruleaza server-ul: Spigot 1.12.2

4. Numar sloturi: 50

5. O mica descriere a server-ului: Ne-am apucat de configurarea serverului in urma cu o luna si cateva zile fiind ambitionati de incompetenta altui server (nu din aceasta comunitate) in care am fost staff, de faptul ca ownerul isi cam batea joc de noi cand am spus ca ne facem server si ca nu eram bagati in seama sau cand faceam ceva de bine era totul luat asupra ownerilor. Serverul se vrea a fi unul bine facut, stim ca acum pare unul banal dar updateuri se vor face saptamanal, eu fiind clasa a 10-a am tot timpul la dispozitie, urmand sa bagam un sistem de skilluri cu care poti debloca iteme la shop, enchanturi si craftinguri speciale.

6. IP-ul server-ului: 5.196.203.246

7. Versiunea de joc (Dacă este pe Minecraft): 1.12.2-1.15

8. Firma hosting: Peachy Host

9. DNS dorit: hype.hawks-romania.ro

10. Link GameTracker(Dacă este pe Minecraft): https://www.gametracker.com/server_info/95.216.115.20:25432/

11. ID Discord: Splash#9242 si pauuuuul#0001

12. Comentarii aditionale: Orice problema pe care o veti spune o sa o rezolvam in cel mai scurt timp posibil. Serverul nu este deschis playerilor de o luna, dar a fost deschis pentru prieteni si cei ce ne-au ajutat sa testam. Dorim sa facem un server de calitate si sa il avem pe o perioada lunga de timp, urmand sa luam si cateva promovari.

Editat de SplashDzn

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Contra.

Nu aveți la port :25565

Partajează acest post

Link spre post
Citat

Server-ul trebuie sa aiba portul 25565 (Dacă este pe Minecraft).

Rezolva cu host-ul si revino cu o cerere.

EDIT: :pro: 

Editat de wizz

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 oră, ViPer_ a spus:

Contra.

Nu aveți la port :25565

Acum 1 oră, wizz a spus:

Rezolva cu host-ul si revino cu o cerere.

Acum 18 ore, SplashDzn a spus:

Stim ca hostul nu este cel mai de calitate si nu avem port dedicat, dar daca o sa intram in comunitate o sa cumparam host de la keks, fiindca ni se duce si cel actual si ne ajuta si acea reducere de 33%.

Cred ca e mai putin relevant daca avem la momentul actual portul 25565, macar de ati fi intrat pe server.

Editat de SplashDzn

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, SplashDzn a spus:

Cred ca e mai putin relevant daca avem la momentul actual portul 25565, macar de ati fi intrat pe server.

degeaba daca nu indepliniti condtiile.

:contra:

revino cu o cerere cand va puneti la punct.

Partajează acest post

Link spre post

Ok, sa incepem:

Intai ii incurajez pe cei din echipa staff sa acorde nota si in functie de calitatea server-ului.

Problema port-ului ne preocupa pe noi in a pune DNS-ul. Pe voi nu va afecteaza momentan cu nimic.

Spawn-ul imi place mult. Nu stiu daca e facut de voi sau e luat de pe internet dar e foarte frumos.

Ar merge tradus /is help. Dar pana la urma este ceva minor ce poate fi oricand rezolvat, asa ca nu o sa iau in calcul.

Imi place ca ati gasit o metoda oarecum atractiva de a anunta ca un player nu are acces la o comanda. (recunosc ca prima data mi-am luat jumpscare)

De asemenea imi place ce ati facut la acel portal din apa. Acea sabie care reprezinta in cat timp va urma noul update.

De asemenea mai merg traduse unele mesaje:

- Cand dau /spawn : http://prntscr.com/qjbh0u

- Cand dau /info : http://prntscr.com/qjbh8u (puteti sa blocati comanda asta)

- Cand tastez o comanda care nu exista imi da un mesaj in engleza (din pacate de aici mi s-a oprit mie light shot-ul si nu mai pot face poze)

NPC-ul de la spawn "Donatii Info" nu face nimic. Sau poate nu am observat eu.

NPC-ul de la spawn "Manager-ul insulei" nu face nimic.

Imi place sistemul de upgrade al insulei.

In /panel observ ca aveti mai multe "functionalitati", dar nu toate sunt disponibile. Sper ca in viitorul apropiat sa fie toate functionale ("Setari" , "Alte insule" etc)

NPC-ul de la spawn "Joburi" nu face momentan nimic. Din cate vad vor urma sa fie adaugate si job-uri.

Sa zicem ca in total este un server ok, cu potential.
Daca puneti totul la punct va ajunge bine.

Desi este doar de skyblock, mie imi place.

PRO

Editat de XT03
  • Ador 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 35 minute, XT03 a spus:

Ok, sa incepem:

Intai ii incurajez pe cei din echipa staff sa acorde nota si in functie de calitatea server-ului.

Problema port-ului ne preocupa pe noi in a pune DNS-ul. Pe voi nu va afecteaza momentan cu nimic.

Spawn-ul imi place mult. Nu stiu daca e facut de voi sau e luat de pe internet dar e foarte frumos.

Ar merge tradus /is help. Dar pana la urma este ceva minor ce poate fi oricand rezolvat, asa ca nu o sa iau in calcul.

Imi place ca ati gasit o metoda oarecum atractiva de a anunta ca un player nu are acces la o comanda. (recunosc ca prima data mi-am luat jumpscare)

De asemenea imi place ce ati facut la acel portal din apa. Acea sabie care reprezinta in cat timp va urma noul update.

De asemenea mai merg traduse unele mesaje:

- Cand dau /spawn : http://prntscr.com/qjbh0u

- Cand dau /info : http://prntscr.com/qjbh8u (puteti sa blocati comanda asta)

- Cand tastez o comanda care nu exista imi da un mesaj in engleza (din pacate de aici mi s-a oprit mie light shot-ul si nu mai pot face poze)

NPC-ul de la spawn "Donatii Info" nu face nimic. Sau poate nu am observat eu.

NPC-ul de la spawn "Manager-ul insulei" nu face nimic.

Imi place sistemul de upgrade al insulei.

In /panel observ ca aveti mai multe "functionalitati", dar nu toate sunt disponibile. Sper ca in viitorul apropiat sa fie toate functionale ("Setari" , "Alte insule" etc)

NPC-ul de la spawn "Joburi" nu face momentan nimic. Din cate vad vor urma sa fie adaugate si job-uri.

Sa zicem ca in total este un server ok, cu potential.
Daca puneti totul la punct va ajunge bine.

Desi este doar de skyblock, mie imi place.

PRO

Multumim mult pentru incurajare.
- La mesajul de spawn imi cer scuze, posibil cand am editat mesajele nu s-au salvat din cauza ca imi picase curetul. O sa avem totusi un alt plugin de teleportare pentru un control mai bun.
- Comanda /info a fost blocata
- Mesajul a fost modificat image.png.994cf81b91140a057cb195534462e022.png
- Npcuriile acum functioneaza toate, am avut o problema cu un plugin.
- La /panel nu am apucat sa lucram chiar la toate, ne-am bazat sa functioneze serverul cat mai bine, dar cu timpul vor fi mult mai multe functii. Puteam totusi sa adaugam de exemplu la setari meniul basic de la askyblock dar nu ne dorim asta, dorim ca totul sa fie facut de noi.
- De joburi o sa ne ocupam zilele urmatoare, dorim ceva mai complex pentru a dezvolta serverul cat mai mult.

Partajează acest post

Link spre post

Update de cand nu a mai intrat o persoana din stafful Hawks:
- Am facut un logo al serverului astfel incat sa il folosim pe site.
- Am bagat plugin de anti afk (30 de minute) care te da intr-o camera separat de playeri.
- Am rezolvat majoritatea problemelor care erau pe server.
- Am refacut crateuriile dupa un bine gandit astfel incat econimia la ora actuala este cat de cat echilibrata.
- Am tradus si modificat restul de mesaje de la essentials cat si de la restul pluginurilor.
- Am lucrat la spawn astfel incat sa il facem mai de iarna. 
- Am scos coliziunea intre playeri.
- Am bagat si inca lucram la pluginul de minioni, am modificam aproape tot la el de la skinuri custom la meniuri si preturi.
- In aceasta seara sau posibil pe la 12-1 o sa iau un alt host cu port dedicat si care o sa se miste si mai bine avand serverele mai aproape de Romania.

image.png

Editat de SplashDzn

Partajează acest post

Link spre post

UPDATE :

- Serverul a fost acum mutat pe un alt host si cu aceasta schimbare avem acum port 25565

- Ping optimizat

IP: 5.196.203.246:25565

Va asteptam pe server 😄

Editat de Pauuuul

Partajează acest post

Link spre post

:pro: 
Eu zic ca e destul de bine facut si meritati o sansa

Partajează acest post

Link spre post

Nu am acces la /help, respectiv /warp.
NPC-urile "Premii zilnice", "Joburi" şi "Negustor" nu funcţionează.
Bariere la spawn nu sunt, te poţi arunca în void, ceea ce nu-i ok.
Oricum, chiar dacă este un server cu o singură secţiune, este bine realizat, Aspect frumos din toate punctele de vedere, îmi place.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 7 ore, Hateee a spus:

Nu am acces la /help, respectiv /warp.
NPC-urile "Premii zilnice", "Joburi" şi "Negustor" nu funcţionează.
Bariere la spawn nu sunt, te poţi arunca în void, ceea ce nu-i ok.
Oricum, chiar dacă este un server cu o singură secţiune, este bine realizat, Aspect frumos din toate punctele de vedere, îmi place.

La help inca lucram, dorim sa facem un meniu simplu de navigat dar totusi complex.
Negustorul a fost rezolvat, a fost o problema in urma mutarii hostului.
EDIT: Warpuri nu am vrut noi sa bagam, am vrut sa fie putin mai realistic si mai solicitant sa nu dai o comanda sa ajungi la locatie, tot ce era la warp se gaseste la spawn.
Premii zilnice am avut pana acum o saptamana, a functionat doar ca aveam versiunea free unde aveai acces la premiul saptamanal si lunar imediat ce intrai pe server, asa ca am hotarat sa cumparam varianta premium doar ca nu merge iar developerul nu raspunde.
Pentru joburi inca cautam un plugin mai complex pentru a putea adauga si facilitati in urma atingerii unui nivel.
Cu voidul o sa adaug antivoid. (REZOLVAT)
Multumim mult pentru vot.

Editat de SplashDzn

Partajează acest post

Link spre post

Update:
- Am adaugat antivoid.
- Am rezolvat majoritatea problemelor si bugurilor.
- Am adaugat minionii cu meniuri custom, skinuri custom.
- Am mai adaugat lumina prin spawn (posibil sa difere de la o versiune la alta)
- Am mai balansat economia, am modificat crateuriile, urmand sa modific si meniul acestora.
- Am adaugat un sistem foarte simplu de chaturi -> /chat globat, team, staff astfel incat sa poti naviga mai usor prin chaturi, chatul global fiind cel normal, chat team fiind chatul unde poti comunica doar cu cei de pe insula ta iar chat staff chatul echipei staff.
- Am dat tuturor acces la /helpop, pana acum il foloseam ca un staff chat.
Edit:
Imediat dupa ce punem la punct skyblockul si il dezvoltam cat mai mult in primul "sezon", o sa ne impartim in 2 echipe, pentru ca mai urmeaza o sectiune unica in Romania poate chiar in lume (nu stiu exact)

Totodata asteptam un raspuns final la afiliere.

Editat de SplashDzn

Partajează acest post

Link spre post

- Un server frumos

- Are potențial 

Partajează acest post

Link spre post

Server-ul este genial pentru o singura sectiune.

Acceptati, bun venit in comunitate!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...