Postări Recomandate

• Retired Staff

Si uite ca am ajuns si la Rigged, colegul nostru manager.

@TOE Ce ne poti spune despre tine? Cine esti? Ce varsta ai? Ce pasiuni ai?

@Rigged_Walrus: Buna, sunt Rigged_Walrus și sunt un elev in clasa a 12-a, profil real, stiinte ale naturii. Am 18 ani si vreau in viitor sa urmez Facultatea de Chimie, secția Chimie Medicala, București. Cânt la pian de aproximativ 11 ani, timp in care pot spune ca am dezvoltat o adevarata pasiune pentru muzică. Imi place sa ma vad ca o persoană simpatica, prietenoasă si, de ce nu, inteligentă, deoarece mereu găsesc soluții in situatii limită. Desi nu ma inteleg cu stresul, tind sa cred ca stresul este doar un mijloc de motivare prin care sa ne atingem obiectivele.

@TOE De cat timp esti pe comunitatea Hawks-Romania? Ne poti da un mic backstory? (Daca ai fost si pe Minecraft-Romania atunci e si mai bine)

@Rigged_Walrus: Prima dată am intrat in comunitatea aceasta prin anul 2014 și mă jucam SkyBlock pe serverul Play.Minecraft-Romania.Ro, cu varul meu. Cu timpul, am avut ambiția sa aplic pentru staff, prilej prin care m-am inregistrat prima data pe forum in septembrie 2019. Drumul meu in staff a fost si cu bune, si cu rele, dar astfel am învățat sa apreciez fiecare moment in aceasta comunitate si mi-am dezvoltat si eu abilitățile sociale. Peste aproximativ 2 ani, am avansat si la gradul de Operator, ceea ce insemna ca pot avea grija de propria mea sectiune si de staff-ul asociat sectiunii aferente. A fost o placere sa fac parte din administratia Play, dar in urma unor discuții, am fost dat afară. Desi imi recunosc vina, as da orice ca sa dau timpul inapoi si sa imi indrept greseala. Cat timp eram staff pe Play, am decis sa incerc sa aplic si pentru staff-ul forumului, astfel, dupa nenumarate pauze, retrageri si promovări, in cele din urma am ajuns manager pe forum.

@TOE: Ce te-a determinat sa aplici pentru rolul de staff forum pentru prima data? 

@Rigged_Walrus: Singurul lucru care m-a determinat sa aplic pentru staff a fost comunitatea, utilizatorii forumului si jucatorii serverului de Minecraft. Am fost inspirat sa iau aceasta decizie deoarece acum pot aduce îmbunătățiri impreuna cu administratia forumului.

@TOE: Ce te face să rămâi în continuare alături de colegii tăi și de comunitatea hawks?

@Rigged_Walrus: Comunitatea este un factor ce imi influențează şederea sau plecarea, deci pot spune ca datorita lor, am puterea sa trec peste inconveniente si sa imi continui lucrul. De asemenea, prieteniile online pe care le-am legat de-a lungul timpului ma tin legat de aceasta comunitate.

@TOE: Care crezi ca este motivul pentru care ai ajuns acum sa faci parte din administratia comunitatii Hawks-Romania?

@Rigged_Walrus: Un principal motiv ar fi fost activitatea mea sporită (acum mai scăzută deoarece am examenul de Bacalaureat in cateva săptămâni), dar si dedicatia mea pentru aceasta comunitate. Desi unul este slab in fata unei probleme, daca ne adunam forțele, nu cred ca nu vom face față.

@TOE: Cum crezi ca te vad colegii din administratie? Dar staff-ul?

@Rigged_Walrus: Stiu ca staff-ul aspira la functia mea de manager, dar ca persoana, eu cred ca ma considera un prieten pe care se pot baza, un instructor care ii poate învăța si un ghid in rezolvarea problemelor. Parerea administratiei inca nu o stiu, sincer sa fiu, deoarece am avansat la functia aceasta de putin timp si inca nu cred ca au ajuns sa ma cunoasca pe deplin. Totusi, cred ca Cristi20 are o parere destul de buna despre mine.

@TOE Ce parere ai despre ceilalti colegi din administratie? Dar despre staff?

@Rigged_Walrus: Cat timp eram staff pe forum, mereu am aspirat la superiori deoarece voiam sa le arat atat potentialul meu, dar si sa am prilejul de a lucra alaturi de ei. Mereu l-am admirat pe cox pentru lucrul depus pentru aceasta comunitate, desi am mai avut noi dispute, Cristi pentru ca este foarte amabil si mereu are timp sa discute cu mine cand am avut o dilemă, andy, care mi-a fost mentor pe serverul Play. Cat despre colegii din staff, mereu am avut si voi avea o parere buna despre ei.

@TOE Ce planuri ai pentru viitorul comunitatii?

@Rigged_Walrus:Deocamdată, planurile mele sunt puse pe stop deoarece prioritatea mea actuala este sa iau bacalaureatul cu o nota cat de cat decentă. Unul dintre planurile mele de viitor ar fi fost sa creez un mediu propice si pentru cei din străinătate, astfel incat sa traduc in engleza intreg forumul.

@TOE Consideri ca de-a lungul sederii tale ai realizat lucruri semnificative sau ai influnetat pozitiv comunitatea?

@Rigged_Walrus: Intr-un anume mod, da, chiar cred ca am adus o imbunatatire forumului, atat la acordarea de avertismente pe forum si moderarea topicurilor care se postau, dar si pentru crearea sectiunii de "Crypto si Investiții" in care se poate discuta despre acest subiect.

@TOE Ai ceva de adaugat? Un mesaj pentru viitorii tai colegi?

@Rigged_Walrus: Oricat de jos v-ati simti, sa stiti ca mereu veti gasi puterea sa va ridicati si sa o luati de la capat. Peretele care vă sta in cale este doar un obstacol minim la care viața va expune. Asa ca nu cedati! Fiți tari si luptati pentru credințele, lucrurile si dorintele pe care le iubiți! Nu lasati sa vi se stearga personalitatea! Sunteti unici si fiecare dintre noi trebuie sa invete sa se accepte pe sine însuși inainte de a accepta si pe altcineva in viata ta!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • TOE a recomandat acest topic

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.