Sari la conținut
  • Înregistrare
.(). Lethal .((.)).

Afiliere - RPG.Hawk-Romania.Ro

Postări Recomandate

1. Nick detinator(i): Eu (Lethal).

2. Jocul pe care aveți server-ul (EX. CS 1.6, Minecraft, etc.): SA:MP

3. Platforma pe care ruleaza server-ul: HOST.

4. Numar sloturi: 100, se pot mari pana la 350.

5. O mica descriere a server-ului: RPG, economie medie, multe sisteme, job-uri, mai multe descoperiti voi.

6. IP-ul server-ului: 94.195.167.230:7777

7. Versiunea de joc (Dacă este pe Minecraft): SA:MP.

8. Firma hosting: www.ovh.co.uk

9. DNS dorit: RPG.Hawks-Romania.Ro

10. Link GameTracker(Dacă este pe Minecraft): https://www.gametracker.rs/server_info/94.195.167.230:7777

11. ID Discord:  .(). Lethal .((.)).#9490

12. Comentarii aditionale: --

Editat de .(). Lethal .((.)).

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:pro:

Chiar daca este un server la inceput, mi-am facut o prima impresie buna.

Am cateva propuneri pentru tine, si eu am fost jucator si samp si poate te ajuta, poate nu:

• Ai putea sa scoti de pe /help informatiile despre Admin, Lider si Factiuni (prin asta vreau sa zic ca daca detii acea functie sa iti apara pe /help, sa nu apara la orice jucator)
  • Ai putea aduga numele orasului la biz-urile din /gps (de ex: in loc de Banca(1)/(30)/(31) sa pui Banca (ls)/(lv)/(sf), ex si si la tunning-uri)
  • Ceva mic de rezolvat la /factions iti arata la numarul membrilor 00/15, iar cand dai click pe o factiune iti arata ,,membrii: 00/7”
  • Ai putea pune HQ-urile factiunilor pe /gps.
  • Ai putea pune 2 ambulante si 1 ranger la spital LS daca nu ai, nu am verificat.
  • Traduce /stats in romana.
  • Poti sa pui acele crate-uri intr-o comanda /crates si sa le scoti din /stats.
  • Pe /id, cat si pe /stats la factiune ai putea sa pui Civil in loc de None.
  • Acel mesaj cu /n cand tastezi /admins ai putea sa il pui si la /helpers pentru ca este o comanda specifica acestei functii.
  • Comanda /me de pe /help nu functioneaza.
  • Seteaza nivel 3 la job-ul de hot de masini pentru ca si el este un job ilegal.

Astea sunt doar niste propuneri, unele chestii cu care eu personal sunt invatat de pe mai multe servere. Totusi, puteti sa faceti design-ul vostru, ceva original idk, sau ceva ce sa atraga mai mult, cam toate serverele de samp sunt identice.

Totusi, mult succes cu serverul baieti.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 12 minute, iTzAndy_ a spus:

:pro:

Chiar daca este un server la inceput, mi-am facut o prima impresie buna.

Am cateva propuneri pentru tine, si eu am fost jucator si samp si poate te ajuta, poate nu:

• Ai putea sa scoti de pe /help informatiile despre Admin, Lider si Factiuni (prin asta vreau sa zic ca daca detii acea functie sa iti apara pe /help, sa nu apara la orice jucator)
  • Ai putea aduga numele orasului la biz-urile din /gps (de ex: in loc de Banca(1)/(30)/(31) sa pui Banca (ls)/(lv)/(sf), ex si si la tunning-uri)
  • Ceva mic de rezolvat la /factions iti arata la numarul membrilor 00/15, iar cand dai click pe o factiune iti arata ,,membrii: 00/7”
  • Ai putea pune HQ-urile factiunilor pe /gps.
  • Ai putea pune 2 ambulante si 1 ranger la spital LS daca nu ai, nu am verificat.
  • Traduce /stats in romana.
  • Poti sa pui acele crate-uri intr-o comanda /crates si sa le scoti din /stats.
  • Pe /id, cat si pe /stats la factiune ai putea sa pui Civil in loc de None.
  • Acel mesaj cu /n cand tastezi /admins ai putea sa il pui si la /helpers pentru ca este o comanda specifica acestei functii.
  • Comanda /me de pe /help nu functioneaza.
  • Seteaza nivel 3 la job-ul de hot de masini pentru ca si el este un job ilegal.

Astea sunt doar niste propuneri, unele chestii cu care eu personal sunt invatat de pe mai multe servere. Totusi, puteti sa faceti design-ul vostru, ceva original idk, sau ceva ce sa atraga mai mult, cam toate serverele de samp sunt identice.

Totusi, mult succes cu serverul baieti.

Multumesc. Am schimbat /stats-ul acum este partial in romana, chestiile de baza sunt tot in engleza, crates-urile le voi lasa in /stats pentru moment pana cand voi face un total alt sistem de crates-uri, am sa schimb in /id in civil. Am schimbat aproape tot, inafara de masinile la spital LS, pentru ca sunt cam inutile pe moment, voi pune si locatiile hq-urilor in gps curand.

Partajează acest post

Link spre post

:acceptat:

• Ador 1

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...