[ANIME] - Btooom!

Postări Recomandate

• Manager

1. Numele anime-ului: Btooom!
2. Anul apariției: 2021
3. Gen: Actiune, Sf
4. Rating MAL: 7.33
5. Link către trailer: 

6. Opinie personală: Personal mi-a placut acest anime, ideea de a fi obligat sa ucizi doar ca sa supravietuiesti si pe deasupra sa mai castigiti si un premiu in bani. Participantii primesc niste bombe, de diferite tipuri, asa ca trebuie sa te astepti la orice. Aliante se formeaza pe parcursul jocului impotriva jucatorilor foarte periculosi, adica impotriva celor cu sete de sange. Daca la inceput lumea ezita sa se omoare, pe parcurs devine clar ca daca vrei sa supravietuiesti, aici mergand zicala romaneasca: "decat sa planga mama mea, mai bine sa planga mama ta". Anime-ul fiind concentrat pe a ucide si avand doar 12 episoade, dezvoltarea personala a caracterelor aproape ca lipseste, daca tii foarte mult la acest astept, anime-ul acesta nu o sa fie pe gustul tau dar eu unul il recomand fiind unul scurt si plin de actiune.
7. O scurtă descriere despre anime: Jucatorii de top ai unui joc online se trezesc pe o insula unde sunt pusi sa se ucida intre ei pentru a colecta un fel de cristale si a supravietui, trebuind ca fiecare player sa colecteze 6 cristale, castigatorul primind 10 milioane de yeni.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 săptămâni mai târziu...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.