Sari la conținut
  • Înregistrare
fusion

Aplicație Helper - [RolePlay]

Postări Recomandate

1. Cum te numești?:Artiom

2. Nume în joc (nickname):fusion

3. Vârstă:15

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul):fusion#6859

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?:Un membru activ, intelegator si ajutator.
6. Enumeră 3 calități pe care le ai:Rabdator, Respectos si calm.

7. De ce să te alegem pe tine?:Pentruca sunt o persoana ajutatoare, calma si atent in tot ce fac.

8. Care este rolul principal al unui Helper?:De a tine chat-ul in ordine si sa ajute jucatorii cu tot ce poate.
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3):RolePlay.
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?:Nu
11. Ai citit regulamentul?:Da, Mc-Ro.

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte::Ma numesc Artiom si am aproape varsta de 15 ani. Sunt din Raionul Hancesti , Republica Moldova. In prezent stau in Italia  si imi fac studiile.Sunt un baiat care in timpul liber ii place sa petreaca timpul liber in fata la Pc si sa practice sport-ul.

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment)::Acordez mai intai mute-ul celui care a injurat sau jignit in chat. (20 min limbaj, 1h jignire player, 1d jignire staff.) Dupa dau mute 20min spam sau 15 min spam avoid. Dupa voi filma codat-ul si ii voi face o reclamatie pe forum sau chem un grad care are acces la ban si sa se ocupe el de acel hacker. La final chem un operator sa rezolve bug-ul.

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?:Ii voi spune ca nu am permisiunea sa zic acel lucru si ca nu e permis sa zic.

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează). Ca si jucator fac o poza la pedeapsa acordata gresit. Dupa ii spun ce pedeapsa trebuie sa acorde si unde a gresit. Sau daca nu vrea sa de-a pedeapsa corecta ii voi face reclamatie pentru greseala pe care a facut-o. In postura de Helper i-as acorda peadeapsa corecta si dupa ii zic colegului unde a gresit ca sa nu mai greseasca pe viitor.
16. Comentarii adiționale:Multumesc pentru timpul acordat pentru a citi acest topic. O zi faine ♥

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din toate cererile pe care le-ai facut pana acum, asta e singura cu cele mai putine greseli gramaticale. Acum, nu stiu daca ai facut cererea singur sau ai fost ajutat, dar sa spunem ca ai avut initiativa si ti-ai dat interesul de data asta. Esti activ, ajuti jucatorii si cateodata le oferi si sanctiuni cand nu este staff disponibil. Consider ca meriti o sansa sa dovedesti cu adevarat ce calitati ai si de ce esti in stare. 

Votul meu este :pro:.

Sper sa nu regret decizia luata. 🗡️

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumim pentru cererea făcută. Vă informăm că aceasta a fost acceptată! Bine ați (re)venit in echipa noastra!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...