Sari la conținut
Caută în
  • Mai multe opțiuni...
Găsește rezultate care conțin...
Găsește rezultate în...

Meniu Utilizator

Autentifică-te

Autentificare

• Nu este recomandat pe PC-uri partajate

• Ai uitat parola?

Sau autentifică-te cu unul din aceste servicii

Înregistrează-te

Meniu Forum

Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. Odată înregistrat și conectat, veți putea să creați topic-uri, să postați răspunsuri la topic-urile existente, să dați reputație utilizatorilor, să primiți propriul dvs. messenger privat, să postați actualizări de stare, să vă gestionați profilul și multe altele. Dacă aveți deja un cont, conectați-vă aici - altfel creați un cont gratuit astăzi!

Luca8170

Aplicație Helper - [OneBlock]

Postări Recomandate

T
O
P
I
C

S
T
A
R
T
E
R

1. Cum te numești?: Eu ma numesc Dimitrie Luca.

2. Nume în joc (nickname): Luca8170.

3. Vârstă: 14 ani.

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul):Luca#1810

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Pot aduce activitate si seriozitate .
6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Responsabil,prietenos,competitv.

7. De ce să te alegem pe tine?: Pentru ca sunt o persoana activa care respecta regulamentul si care ar fi de mare folos atunci cand unii helperi nu pot venii pe sectiune.

8. Care este rolul principal al unui Helper? Rolul principal al unui helper este acela de a mentine chat-ul curat si de a ajuta jucatorii.
9. Pe ce secțiuni vrei să primești acest grad?(maxim 3): OneBlock.
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?:Nu
11. Ai citit regulamentul?:"Da, am citit cu mare grijă regulamentul serverului Play.Minecraft-România.Ro.".

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: Ma numesc Luca,am 14 ani imi place foarte mult sa ma joc cu prietenii mei afara sa imi ajut parintii , bunicii si prietenii atunci cand au mare nevoie de mine si imi mai place matematica si fizica.

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment):

~În primul rand i-as da mute baiatului care injura 15 minute pentru limbaj,iar daca injura un jucator o sa ii dau mute 30 de minute pentru jicnire jucator.De asemenea daca acesta insulta comunitatea,personalul sau serverul o sa ii dau mute 1  zi.

~Dupa accea baiatului care mi-a dat mesaj in privat ca este cineva cu coduri i-as da warn pentru hackeri pe ac pentru ca hackerii nu se raporteaza pe chatul public dar se raporteza  pe /ac ca si echipa staff sa ii poata prinda mai usor si ii mai spun ca poate sa il rapoteze pe forum daca acesta are o dovada.

~Cel care spameaza in chat o sa ii dau mute 15 minute daca trimite un mesaj identic sau la fel de mai mult de 3 ori, daca nu ,o sa ii dau mute 10 minute pentru SpammAvoid asta insemnand ca a trimis acelasi mesaj sau asemanator  de mai mult de 3 ori pe randuri diferite .

~Iar cel  care vrea sa chem un moderator ii spun ca poate acesti moderatori au alta treaba si ca cel mai bun lucru care ar trebui facut este acela de a posta bugul pe forum sau pe discord .

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?:Îi spun ca ce este confidențial pentru staff ramane confidențial si nu ii pot spune acest lucru.

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează).

~În postura de jucator  as face reclamatie pe forum despre acel membru al personalului.

~Iar in postura de helper as putea sa revorv eu situatia daca nu pot sa o rezolv chem un moderator supervizor admin etc. sa rezorve problema.
16. Comentarii adiționale: Va multumesc pentru timpul acordat!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Luca! Esti foarte activ si chiar te-am vazut sa ajuti jucatorii. Ai o cerere per total buna, cu doar cateva erori minore. 

Cred ca meriti o sansa. Eu sunt

:pro:

Partajează acest post

Link spre post

Buna, Luca!

- Regulament citit

- Scenarii destul de bune.

- Insa, nu te-am vazut activ pe sectiune in ultimul timp.

Scuze, dar momentan de la mine ai

:contra:

Partajează acest post

Link spre post

Salut

Regulament citit

Ajuți foarte mult playerii

Esti foarte activ

Scenariile sunt bune

Pe scurt, eu image.png.226e728374dee765c9ee2b7ae30ab3d4.png

Partajează acest post

Link spre post

Regulament citit

Ajuți playerii

Comportament ok

Scenarii decente

Cerere formulată destul de bine. 

:pro:

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumim pentru cererea facută. Vă informăm că aceasta a fost acceptată! Bine ați (re)venit în echipa noastră!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Despre noi

Suntem o comunitate înființată în anul 2019, avem un singur scop și acela este de a oferi jucătorilor români un mediu cât mai plăcut alături de o mulțime de servere unde își pot petrece timpul liber jucându-se sau pur și simplu socializând. Împreună cu voi, utilizatorii comunității, reușim să ne apropiem cu adevărat de termenul de "comunitate".

Social - HAWKS-ROMÂNIA.RO

Grup Facebook Alătură-te
Discord comunitate Alătură-te
Discord PlaySquad Alătură-te
  • Creează nou...