Sari la conținut
Caută în
  • Mai multe opțiuni...
Găsește rezultate care conțin...
Găsește rezultate în...

Meniu Utilizator

Autentifică-te

Autentificare

• Nu este recomandat pe PC-uri partajate

• Ai uitat parola?

Sau autentifică-te cu unul din aceste servicii

Înregistrează-te

Meniu Forum

Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. Odată înregistrat și conectat, veți putea să creați topic-uri, să postați răspunsuri la topic-urile existente, să dați reputație utilizatorilor, să primiți propriul dvs. messenger privat, să postați actualizări de stare, să vă gestionați profilul și multe altele. Dacă aveți deja un cont, conectați-vă aici - altfel creați un cont gratuit astăzi!

succubus

Aplicație Helper - [Survival-Adventure]

Postări Recomandate

T
O
P
I
C

S
T
A
R
T
E
R

1. Cum te numești?: Xenia

2. Nume în joc (nickname): succubus

3. Vârstă: 15, in curand 16.

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): succubus#9232

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?:  Pot aduce o mana de ajutor staff-ului, care sigur se va remarca prin activitatea mea pe sectiune. Am tot timpul din lume sa ajut playerii si nu numai. Chiar vad un viitor bun in aceasta sectiune si nu doresc sa se distruga cu timpul.

6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Lucrez deosebit de bine in echipa, sunt foarte sociabila si imi pastrez calmul in orice situatie.

7. De ce să te alegem pe tine?: Cu totii stim ca nu sunt foarte multe persoane active si serioase. Imi iau in serios orice atributie si doresc sa fac din survival adventure un loc in care toata lumea sa se simta bine venit si sa nu existe nici un fel de conflict. Ajutarea jucatorilor sau aplicarea sanctiunilor nu este nici o problema, fiind destul de activa nu e un deranj, ba chiar o placere pentru mine.

8. Care este rolul principal al unui Helper? Unul dintre rolurile principale ale unui Helper ar fi mentinerea chat-ului intr-o postura cat se poate de family friendly, insa si de a ajuta incepatorii sa aiba o experienta placuta, instiintandu-i cu orice au nevoie si le sta in putinta.

9. Pe ce secțiuni vrei să primești acest grad?(maxim 3): Survival-Adventure

10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?: In nici un caz, majoritatea membrilor personalului sunt oameni foarte faini, cu care poti discuta fara nici o problema.

11. Ai citit regulamentul?: Da, am citit cu mare grijă regulamentul serverului Play.Minecraft-România.Ro.

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: Numele meu este Xenia, ma pasioneaza arta, in special muzica/artele plastice de orice tip. Nu sunt de foarte mult timp in comunitate, insa m-am atasat destul de mult de ea. Playerii sunt open-minded, poti comunica usor si iti poti face prieteni. Sunt clasa a 9-a, pe profil de croitorie si locuiesc in jud. Mures. Ma uit la anime-uri, filme, seriale, cam orice, dar in special thrillere.

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): In primul rand, se va sanctiona spam-ul din chat (10 minute pentru spam avoid, 15 minute pentru spam, iar 12 ore pentru spam care depaseste 9 randuri), apoi ma voi ocupa de cel care injura (mute 15 minute in cazul in care e limbaj/jignire neadresata, iar 30m pentru limbaj adresat/jignire adresata, iar jignire server/staff 1d). Il voi informa pe cel care mi-a spus de codat sa-l filmeze, iar apoi sa il raporteze pe forum. Daca e intr-un loc accesibil ma pot ocupa chiar eu de el, filmandu-l si sanctionandu-l cu ban 14d in cazul in care chiar avea hack. In ultimul rand, ii cer jucatorului cu bug-ul mai multe detalii, iar daca este un bug important chem un Operator. In caz contrariu, il indemn sa faca un post pe forum.

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: Lucrurile confidentiale nu se pot impartasi cu nici un jucator. 

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează). In postura de jucator pot doar sa-l avertizez. Daca nu va modifica sanctiunea, ma voi duce sa il raportez pe forum. In postura de helper, la inceput pot face acelasi lucru, il atentionez. Daca nu corecteaza, o voi face eu personal.

16. Comentarii adiționale: Va multumesc pentru atentie! ❤️

• Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Xenia!

- Ești activă pe server și ajuți jucătorii pe chat.

- Oferi sancțiuni.

- Regulament citit.

- Cererea și scenariile foarte bine formulate.

- Nu ai numărul necesar de post-uri pe forum.

Ești adesea prezentă pe server atunci când intru, ajuți și mereu încerci să dai sancțiunile mai rapid decât mine. 🙂

:pro:

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Esti activa 

Ajuti jucatorii

Ai citit regulamentul

Dai sanctiuni cand prinzi

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Salut, Xenia!
   De fiecare data cand am intrat pe sectiune, te-am vazut activa. Cererea este foarte bine formulata, cat si scenariile sunt explicate cu fiecare detaliu. Sanctionezi si ajuti playerii cand ai oportunitatea, nu esti toxica, nu ai primit sanctiuni in trecut. Cat despre minimul de post-uri nu cred ca ar trebui sa le ai, avand in vedere ca este nevoie mare de staff pe Survival-Adventure. Cu astea fiind spuse,

:pro: Iti doresc o zi buna!

Editat de ItsBadDreamZ

Partajează acest post

Link spre post

Activa.
Regulament citit.
Ajuti.
Succes!

Partajează acest post

Link spre post

:acceptat:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Despre noi

Suntem o comunitate înființată în anul 2019, avem un singur scop și acela este de a oferi jucătorilor români un mediu cât mai plăcut alături de o mulțime de servere unde își pot petrece timpul liber jucându-se sau pur și simplu socializând. Împreună cu voi, utilizatorii comunității, reușim să ne apropiem cu adevărat de termenul de "comunitate".

Social - HAWKS-ROMÂNIA.RO

Grup Facebook Alătură-te
Discord comunitate Alătură-te
Discord PlaySquad Alătură-te
  • Creează nou...