Sari la conținut

Aplicație Helper - Survival - AlbastrelBA

Postări Recomandate

1. Cum te numești?: Bogdan

2. Nume în joc (nickname): AlbastrelBA

3. Vârstă: 22 ani

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): albastrelba#6597

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Imi place mult cand un server este bine pus la punct, asa ca as putea sa ajut la mentinerea ordinii pe server, sa exclud persoanele care nu respecta regulamentul si sa ofer un joc placut tuturor.
6. Enumeră 3 calități pe care le ai: serios cand trebuie, creativ, glumet cand trebuie

7. De ce să te alegem pe tine?: Imi place mult acest server, echipa de administrare se ocupa foarte bine, nu am vazut jucatori care sa incalce regulamentul sau daca au fost, au fost pedepsiti rapid. Imi doresc sa fac parte din aceasta echipa deoarece imi place sa ajut persoane, sa mentin ordinea atunci cand este nevoie si sa ofer un joc placut jucatorilor. Sunt constient ca multi vor aceasta functie dar imi doresc sa arat ce pot si promit ca nu va voi dezamagi.

8. Care este rolul principal al unui Helper?: Rolul principal este acela de a ajuta jucatorii atunci cand au nevoie de ajutor, de asemenea, de a-i ajuta si pe cei cu functii mai mari in cazurile in care apar mai multi jucatori care nu respecta regulamentul (injurii, codati, etc.).
9. Pe ce secțiuni vrei să primești acest grad?(maxim 3): Doar survival, este singurul mod pe care ma joc si-mi place.
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?: Nu, nu am avut tangente deoarece nu a fost cazul. 
11. Ai citit regulamentul?: Da, am citit cu certitudine regulamentul server-ului Play.Minecraft-Romania.Ro.

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: Ma numesc Bogdan, am 22 ani si locuiesc in Braila. Sunt o persoana ambitioasa, competitiva si imi place sa nu deranjez oamenii din jur prin faptele mele. In viata reala, sunt Web Developer si lucrez la o firma de IT din Galati. Urasc persoanele care mint si nu imi place sa imi fac multi prieteni, fiind destul de selectiv. Sunt o persoana introvertita si ma enervez destul de greu, preferand sa tac pentru a pune capat conflictelor. In general lucrez pe cont propriu si nu cer ajutorul altor persoane, dar voi incerca sa ma adaptez si la lucrul in echipa din aceasta echipa.

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): Ii vor acorda mute celui care injura, celui cu mesajul il voi atentiona sa scrie codatii pe /ac (nu ii pot acorda nimic deoarece a fost prin PM), ii vor acorda mute si celui cu spam iar celui care cheama Operatorul ii voi spune sa scrie pe /ac ce problema are pentru a-l putea ajuta.

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: Nu exista vreun motiv pentru care trebuie sa divulg informatii confidentiale altor jucatori. Fiecare comunitate are informatiile ei.

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează). Daca as fi jucator, l-as avertiza ca a gresit si sa remedieze ceea ce a facut. Daca acesta neaga si continua cu 'arogante', ii voi face o reclamatie. Din punct de vedere, ca helper, toti suntem colegi. I-as spune ca a gresit si sa isi corecteze greseala deoarece risca sa fie sanctionat dintr-o greseala oricat de mare/mica ar fi aceasta.
16. Comentarii adiționale: Va multumesc pentru timpul acordat!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai potențial

Te am vazut pe server dar nu ajuti jucatorii asa des

Ești matur și cererea este buna 

Pe survival e nevoie de staff 

Bafta  

:pro:

Editat de Shadow_
Link spre post

:contra:

Vreau sa te implici pe server, sa interactionezi cu jucatorii si sa ii ajuti. Deocamdata ti-am remarcat prezenta doar in tab. De asemenea, am observat ca odata cu aplicatia pentru helper ai inceput sa postezi si pe forum, cumuland mai mult de 25 de postari in 3 ore, urmand mai apoi sa iti stopezi activitatea la fel de brusc cum ai inceput-o. Incearca sa fii mai constant si poate atunci ai o sansa.

Link spre post

Salut!

-Te am vazut pe server de cateva ori, dar nu multe.

-Nu am vazut sa ajuti jucatorii pe chat. Dar nici sa te certi cu cineva sau sa ai probleme.

-Regulamentul pare citit.

-Ti am verificat istoricul, este curat. 

-Lasand aceste aspecte, cererea este una foarte foarte buna, dupa parerea mea. 

-Ai spus ca ai 22 de ani, tind sa cred ca este adevarat.

-Chiar daca nu indeplinesti conditiile de activitate necesare, chiar sunt in totalitate de parere ca meriti o sansa. 

-Dar trebuie sa tii cont ca daca vei avea sansa de a intra in teste pestru acest post, trebuie sa dai dovada de o implicare foarte mare si o activitate foarte buna. Trebuie sa inveti foarte bine regulamentul comunitatii si sa ajuti playerii in permanenta. 

-In cazul in care ti se va acorda aceasta sansa, daca este nevoie, ma voi oferi sa te ajut si sa te indrum. 

:pro: 

Editat de MiGhTyBaK
Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nou...