Sari la conținut
  • Înregistrare
exo.

Restructurare STAFF - Play

Postări Recomandate

Bună ziua tuturor, după cum ați văzut a fost pusă o intrebare dacă să facem o mică reformă la personalul de pe server.

Țin să menționez că aceasta a fost acceptată în cele din urmă.

Toate acestea sunt făcute cu acordul lui Raden.

În ce constă această reforma la staff?

În urma acestei reforme o să refacem o mică parte din staff, care o să primească down, care remove, care pot să-și primească gradul la loc.

O să încercăm să aducem și persoane noi în staff, o să încercăm să refacem un staff mult mai ''BUN'' sperăm.

Model RECUPERARE :

1. IGN (In game nickname) :
2. Ce grad ai avut în trecut? :
3. De ce ai pierdut gradul? :

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face?

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2):

7. Cât de activ ai fost în trecut? :

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? :

9. ID Discord

10. Comentarii adiționale :

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In acest topic puteți să aplicați și pentru un grad pe server desigur.

Completați modelul de mai jos : 

Sunt șanse să fiți acceptat în calitate de helper, poate trial-helper, dar o să fiți în teste 2 săptămâni.

Menționez că poate posta oricine o cerere de ''Helper'' si are sanse mari să fie accepta, dar o să fie în teste iar la primele 2 greșeli primește Trial-Picat.

De ce 2 săptămâni în teste?

O să fiți în teste 2 săptămâni pentru a vă vedea activitatea pe server, și dacă vă meritați să ramâneți, sau nu ca Helper.

1. Cum te numesti?: 

2. Nume în joc (nickname): 

3. Vârstă:  

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): 

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: 

6. Enumeră 3 calități pe care le ai: 

7. De ce să te alegem pe tine?: 

8. Care este rolul principal al unui Helper?: 
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3): 
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?: 
11. Ai citit regulamentul?: 

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: 

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): P

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: 

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează).  

16. Comentarii adiționale: 

Membrii care au grade în momentul actual, sunt obligate să posteze în acest topic.

Iar in urma postării o să decidem dacă meritați sau nu să faceți parte din personalul nostru de pe server.

Topicul rămâne deschide până maine seară la ora 20:00

Editat de exo.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. IGN (In game nickname) : KingFeed
2. Ce grad ai avut în trecut? : Moderator
3. De ce ai pierdut gradul? : M am retras
4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Cred

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Voi ajuta la moderarea chatului si o sa ajut jucatori 

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) : SlyBlock,Factions,RP 

7. Cât de activ ai fost în trecut? : 15/24

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Helper

9. ID Discord : KingFeed#6857

10. Comentarii adiționale -

Editat de KingFeed

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : qDarth_

2. Ce grad ai avut în trecut? : helper creative si factions

3. De ce ai pierdut gradul? : restructurare staff

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? well, incerc cat de cat sa ma ocup de creative, dar recunosc ca factions ul nu ma mai pasioneaza asa de mult

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : intru pe #chat-staff sa va salut, apoi intru pe minecraft sa ma ocup din nou de creative si poate de factions

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) : Creative si factions 

7. Cât de activ ai fost în trecut? : destul de activ, zic eu, dar am avut o mica inactivitate de doua zile, nejustificata

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : helper, doar e o restructurare, adica un nou inceput

9. ID Discord : qDarth_#5324 

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : TensaZangetsu
2. Ce grad ai avut în trecut? : Supervizor 
3. De ce ai pierdut gradul? : reformă 

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: Da. 

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Să mă întorc înapoi la activitatea mea. 

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) : Având în vedere că de când am intrat în aceasta echipă m-am ocupat doar de o secțiune aș vrea să rămână la fel, Factions. 

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Cu puțin peste mediocritate. 

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Admin

9. ID Discord Lewis#"6374

10. Comentarii adiționale : nope

Editat de TensaZangetsu

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : TheMightyHalva
2. Ce grad ai avut în trecut? : Moderator, Politist (RolePlay)
3. De ce ai pierdut gradul? : Nu l-am pierdut, e restructurare

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: Probabil ca da, sper.

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? :  Ce am facut pana acum, desii am o cerere de inactivitate, dupa ce trece voi continua sa ajut server-ul cu ce pot si sa moderez chat-ul

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) : RolePlay (Mod si Politist), Creative (Mod)

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Destul de activ, nici exagerat nici putin

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Acelasi grad.

9. ID Discord : Halva#1529

10. Comentarii adiționale : nu

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : Hadi
2. Ce grad ai avut în trecut? : Admin factions
3. De ce ai pierdut gradul? : Restructurare staff

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: Da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Sa imi vad in continuare de treaba mea

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) : Nu am timpul necesar pentru a modera 2 sectiuni, as vrea sa raman doar pe factions

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Aproape mediocru

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : admin

9. ID Discord tommy#6324

10. Comentarii adiționale : -

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) :CataVarm
2. Ce grad ai avut în trecut? :Moderator Survival
3. De ce ai pierdut gradul? :
restructurare staff
4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?Da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Ma duc pe sv si am grija de chat,prind hackeri,etc

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) :Survival&SkyPvP

7. Cât de activ ai fost în trecut? :Destul de activ

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? :Moderator

9. ID Discord : CataVarm#6538

10. Comentarii adiționale :-

Partajează acest post

Link spre post

. Cum te numești?:Alex

2. Nume în joc (nickname):NuSuntSuper

3. Vârstă:15

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul):Alex.#7152

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Un membru de treaba, activ și cu experienta. 
6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Matur, calm și corect. 

7. De ce să te alegem pe tine?: Pentru ca am experienta. 

8. Care este rolul principal al unui Helper? Rolul principal al unui helper este de a menține chat ul "curat" si a ajuta jucătorii. 
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3):Factions momentan 
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?:Nu, am început sa ma înțeleg cu toată lumea
11. Ai citit regulamentul?: Mc-Ro

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte:Pai ma cheama Alex, sunt o fire calma dar câteodată sunt foarte orgolios. În timpul liber ma joc minecraft, CS:Go și cam atât, îmi place sa comunic și sa cunosc oameni. 

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment):Pai în primul rand ii dau mute celui care spameaza 20m/1d în funcție de gravitate, după ma ocup de cel care înjura și ii dau mute 20m/1h/1d în funcție de gravitate, la final o sa ma ocup de playerul care a găsit un hacker, îl filmez și îmi chem un grad care are acces la ban (sau îl raportez la un grad mai mare pentru ca el are vanish) 

La final ma ocup de cel care a găsit un bug, ii spun sa îmi arate bug ul, îl filmez și ii trimit filmarea unui operator în funcție de gravitate, dacă nu e foarte grav raportez bug ul pe forum. 

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?:II spun ca nu dețin aceasta informație 

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează).Pai în primul rand o sa ii explic ca este greșit ceea ce a făcut, și o sa ii scot pedeapsa jucătorului respectiv. Dar dacă începe sa ma ignore o sa vorbesc cu un operator / o sa ii fac o reclamație. Iar ca jucător aș face același lucru. 
16. Comentarii adiționale: Din păcate nu mai am post uri pentru ca s a dat backup de 2 ori, dar sa speram ca asta nu este o probleme foarte mare

• Ador 1

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : Stefan_Beleaua
2. Ce grad ai avut în trecut? : Supervizor
3. De ce ai pierdut gradul? : reforma

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : imi continui treaba 

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): skyblock

7. Cât de activ ai fost în trecut? : acceptabil

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : supervizor

9. ID Discord : stefanel#0001

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : qKrXd_
2. Ce grad ai avut în trecut? : Admin Kitbattle/Factions/Survival 
3. De ce ai pierdut gradul? : reforma

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: Da, cred

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? o sa incep sa ma ocup de chat si de jucatori

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) : Kitbattle/Factions/Survival

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Am fost foarte activ in perioada verii, si la inceputul lui Septembrie. Acum am inactivitate pentru ca sunt la spital 

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Pentru activitatea de atunci, Operator, pentru activitatea de acum admin, dupa inactivitate o sa maresc si activitatea si tot.

9. ID Discord : xStephanos#6584 

10. Comentarii adiționale : nu

Editat de qKrXd_

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : Vasile02
2. Ce grad ai avut în trecut? : Admin
3. De ce ai pierdut gradul? : Reforma
4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Sa fac ceea ce faceam si pana acum

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Factions, SkyWars

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Foarte activ

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Operator

9. ID Discord : Vasile02#1210

10. Comentarii adiționale :

• Ador 1

Partajează acest post

Link spre post

1. Cum te numesti?: Valy

2. Nume în joc (nickname): lamaie_

3. Vârstă:   16 ani

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul):  lyme#2837

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?:  Pot aduce in plus echipei Staff-ului: un membru activ , ascultator si matur.

6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Serios, Matur, Onest. 

7. De ce să te alegem pe tine?: m-ati putea alege pe mine pentru ca am experienta de helper si sunt activ 

8. Care este rolul principal al unui Helper?: rolul unui helper este de a se ocupa de chat si de a ajuta playerii
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3):  factions, survival, kitbattle
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?:  pana in acest moment nu am intampinat probleme cu membri staffului
11. Ai citit regulamentul?:  Mc-Ro

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte:  Salut, numele meu este Valy, am 16 ani si locuiesc in Orasul Sibiu, in timpu' liber imi place sa ies cu prietenii, sa stau pe PC, si sa calatoresc!

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): Intai ii acord un mute celui care injura, cat si celui care spameaza, apoi voi incerca sa filmez chiar eu acel hacker, in caz contrar voi chema un coleg cu un grad mai mare pentru a ma ajuta sa rezolv problema, si nu in ultimul rand voi da un mesaj unui operator pentru a intra pe server si a se ocupa de bugul respectiv.

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: Imi cer scuze, nu detin aceasta informatie!

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează).  in postura de jucator i-as face o reclamatie pe forum, iar in postura de helper/staff as incerca sa il ajut sa isi indrepte greseala, iar daca acesta nu doreste il voi raporta unui operator in ultimu rand

16. Comentarii adiționale:  multumesc ❤️

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : xRyuk_
2. Ce grad ai avut în trecut? : Helper
3. De ce ai pierdut gradul? : Restructurare Staff

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Da, deoarece am fost mereu activ si am ajutat sectiunile cum am putut.

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Pai, o sa imi salut coletii iar dupa o sa ma reintorc la ajutarea serverului, asa cum am facut mereu si ma voi ocupa iar de chat si jucatori.

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Creative (Helper), RolePlay (Helper, Politist)

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Printre cei mai activi dintre colegi, 3-4h/zi si in week-end 6-7 chiar, imi dedicam oricum mult timp serverului.

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Moderator, tin sa cred ca in trecut mi-am facut bine treaba (inainte de restructurare)

9. ID Discord Sąinť Ryük #2328

10. Comentarii adiționale : Nah, doar imi doresc sa ajut din nou serverul ca inainte, pwp!

Editat de xRyuk_

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) :Niku78
2. Ce grad ai avut în trecut? :Helper
3. De ce ai pierdut gradul? :Retras

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?Da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : O sa ma ocup de chat

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2):Factions,Kibattle

7. Cât de activ ai fost în trecut? :Foarte activ

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? :Supervizor

9. ID Discord Niku#0155

10. Comentarii adiționale :

• Haha 2

Partajează acest post

Link spre post

. IGN (In game nickname) :Sicarius
2. Ce grad ai avut în trecut? :Moderator
3. De ce ai pierdut gradul? reforma

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? :  Sa incerc sa-mi dedic timpu pentru server ca in trecut

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2):roleplay skypvp

7. Cât de activ ai fost în trecut? :foarte

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? :supervizor

9. ID Discord : Sicarius#8092

10. Comentarii adiționale : urasc reforma

Editat de Sicarius
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : imMitaz
2. Ce grad ai avut în trecut? :Helper
3. De ce ai pierdut gradul? 
Reforma.
4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Da.

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? :  Ce faceam si pana acum.

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Aveam doar pe SkyBlock 

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Suficient, my opinion.

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Nu sunt in masura sa ma pronunt.

9. ID Discord : Mitaz#9007

10. Comentarii adiționale : Va salut!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (in game name) : Rigged_Walrus 

2. Ce grad ai avut in trecut? : Helper pe SkyBlock si Survival

3. De ce ai pierdut gradul? : Reforma Staff

4. În urma acestei reforme crezi ca ai șanse sa îți obți gradulla loc? : Da

5. Daca vei fi acceptat, care vafi primul lucru pe care îl vei face? : voi saluta membrii staff, comunitatea si ma voi intoarce la treaba de pe server. 

6. Secțiunile unde vei primi gradul (Minim 2) : SkyBlock si Survival

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Foarte activ doar ca in ultima saptamana nu am prea avut activitate din cauza situației scolare. 

8. Ce grad crezi ca meriti in forma de activitatea ta pe server? : Helper sau Moderator

9. ID Discord: Rigged_Walrus#5904 

10. Comentarii adiţionale: - 

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : VortexRO
2. Ce grad ai avut în trecut? : Admin
3. De ce ai pierdut gradul? : restructura 

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Da

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Sa incerc sa-mi dedic timpu pentru server ca in trecut

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Roleplay

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Acceptabil

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Depinde cu ce ma aleg dupa reforma

9. ID Discord Vortex#0927

10. Comentarii adiționale : .

Partajează acest post

Link spre post

1. Cum te numesti?:  Paul

2. Nume în joc (nickname):  _Stick_

3. Vârstă:  14

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul):  TheSupremPvP#7831

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?:  pai sa fie in plus un staf mai activ (eu)

6. Enumeră 3 calități pe care le ai:  pai sunt rapid la scris daca e sa dau mute , ban / pot sa filmez hackeri / sunt activ 20/24

7. De ce să te alegem pe tine?:  pt ca o sa fiu activ si o sa ajut play-ul sa se descurce cu hackerii

8. Care este rolul principal al unui Helper?:  sa tina chat-ul curat si sa filmeze hackeri sa dea oamenilor cu grad mai mare
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3):  factions , skypvp , kitbattle
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?:  da am patit sa primesc ban pe ne-drept pt hack in lupta 
11. Ai citit regulamentul?:  Mc-Ro

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte:  pai am 14 ani clasa a 8-a am vocea putin mai subtiri decat cei de la 14 ani 

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): pai la cel care injura in chat ii dau mute (jignire) pe cel cu coduri il spectatez si filmez la celalalt ii dau mute 20m (spam) si la celalt ii spun ca o sa vb cu operator si o sa ii dau mesaj

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: ii spun sa intrebe pe altcineva pt ca eu nu stiu

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează).   pai as filma tot ce s-a intamplat si a-s dat unei persoane cu gradul mai mare decat mine

16. Comentarii adiționale:  hai cu gradul ! 

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : lil_sket
2. Ce grad ai avut în trecut? : Helper Survival
3. De ce ai pierdut gradul? :
reforma
4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Absolut!

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Sa fac ce-am facut pana acum; ma ocup de chat, ajutor jucatorii in voie si mentin balanta pe sectiune

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2) :Survival

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Foarte activ; in fiecare zi

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Helper, nu prea am pretentii 😛

9. ID Discord : lil sket#2439

10. Comentarii adiționale :- yeet

Editat de lil_sket

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : CallMeDarno
3. De ce ai pierdut gradul? : Restructurare staff

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: Da. Consider ca mi-am facut treaba din momentul in care am fost acceptat.

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : O sa continui ce am facut pana acum.

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Survival, Roleplay, Kitbattle

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Foarte activ

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Helper

9. ID Discord : Darius #9052

10. Comentarii adiționale : -

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : Cidde

3. De ce ai pierdut gradul? : Restructurare Staff

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc? Da, sigur

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : O sa ma reintorc la munca de staff

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Creative, Roleplay

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Mult

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Helper (e reforma si tot o iau de la capat)

9. ID Discord : Jack'o'Cidde#6251

10. Comentarii adiționale : Nah.

Editat de Cidde

Partajează acest post

Link spre post

1. Cum te numesti?: Darius

2. Nume în joc (nickname): DaddyCheat_

3. Vârstă:  14 ani

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): zCheqt_#6253

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Un player  amuzant,Ascultator,si Rapid in taste

6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Sunt inteligent,Bun la Minecraft,Sunt inalt

7. De ce să te alegem pe tine?: pentru ca o sa ajut ,cu tot ce pot,  in minecraft,mute ban.etc

8. Care este rolul principal al unui Helper?: de a ajuta playeri,si a  se  ocupa  de  chat!
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3): factions,kitbattle
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?: Da,cu AFMV,dar no sa  se mai intample

11. Ai citit regulamentul?: Mc-Ro

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte:Salut ma numesc Darius,locuiesc in alba Iula ,Merg la o scoala foarte buna sunt,destept,Am 1,69 46 de killograme,am 14 ani,sunt clasa  a 8-a ,si practic  sportul fotbal la echipa  de juniori.

E13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment):Incerc  repede  sa  dau mute la cei 2 jucatori,incerc sa  sa  filmez  cheateru,Iar apoi,incerc sa Vorbesc  cu un operator sa intre pe sv  sa  rezolve problema

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: ii spun  ca :Nu detin aceasta  informatie

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează).  In postura  de Jucator, i-as  face  o reclamatie pe forum,Iar in postura  de helper:L-as  ajuta  sa-si indrepte  greseala

16. Comentarii adiționale: Bafta

Partajează acest post

Link spre post

1. IGN (In game nickname) : Dark666
2. Ce grad ai avut în trecut? : Supervizor.
3. De ce ai pierdut gradul? : Restructurare Staff

4. În urma acestei reforme crezi că ai șanse să îți obții gradul la loc?: Da.

5. Dacă vei fi acceptat, care va fi primul lucru pe care îl vei face? : Imi voi face treaba ca si pana acum.

6. Secțiunile unde vrei gradul (Minim 2): Survival, SkyPvP.

7. Cât de activ ai fost în trecut? : Destul de activ, acum imi e putin mai greu deoarece am inceput facultatea, dar ma voi descurca.

8. Ce grad crezi că meriți în formă de activitatea ta pe server? : Supervizor.

9. ID Discord : Dark666#4888

Partajează acest post

Link spre post

1. Cum te numesti?: Ionel - Gabriel

2. Nume în joc (nickname): Gabriel003

3. Vârstă:  15

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): Gabriel.#2947

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Un membru activ, serios, atent 

6. Enumeră 3 calități pe care le ai: 1. Stiu sa respect alti oameni

2. Daca e gluma e gluma, daca nu nu

3. Am invatat sa  am rabdare cu alte persoane

7. De ce să te alegem pe tine?: Deaorece am experienta, sunt un om serios si inteleg ce e bine si ce e rau

8. Care este rolul principal al unui Helper?: De a pastra "linistea" si "pacea" pe chat, si sa ajute playerii cu orice nelamurire
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3): Factions
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?:  Sincer nu, dar cateodata sunt enervanti deoarece acestia se cred mai mari decat altii, fiind jucator sau donator.
11. Ai citit regulamentul?: Mc-Ro

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: Ma numesc Gabriel, am 15 ani, ochi caprui imi place sa joc fotbal in timpul liber, sa joc seara MC cu prietenii si sa invat la scoala (Am note decent pt clasa a 10-a)

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): Prima si prima data ii dau mute celui care spameaza (mute 20m, daca spameaza 9+ randuri ii voi da 1 zi), pentru a vedea chat-ul. Ii voi da mute celui care injura (daca injura fara adresa ii voi acorda mute 20 de minute, iar daca acesta injura o persoana ii voi da mute 1h); persoanei care imi da mesaj in joc precum este un codat ii spun sa il filmeze si sa faca o reclamatie pe forum pentru a primi ban imediat. Persoanei care imi zice ca in joc este un codat ii spun sa mi-l descrie foarte detaliat, daca acesta il cunoaste (bug-ul) sa mi-l arate pentru a-l putea filma, si pentru a prezenta imediat toate dovezile unui operator pentru a-l rezolva cat mai curand !

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?:  Ii raspund acestuia ca aceasta este o informatie pe care nu o detin sau ca este o informatie pe care nu o pot spune !

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează). Pai l-as atentiona in /msg, iar daca acesta spune ca nu vrea, sau, spune ca a procedat corect voi face o poza (F2) si i-o voi da unui operator. Ca helper daca acesta nu incerca sa remedieze greseala, voi remedia eu greseala acestuia, dandu-i mute-ul corect.

16. Comentarii adiționale: Nu, cu stima Gabriel003 !

Editat de Gabriel003

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...