Sari la conținut
  • Înregistrare
MoonLight_2

Aplicație Helper - [ RolePlay , Creative , Survival ]

Postări Recomandate

1. Cum te numești?: Lumea ma strica Denis iar numele complet este Binselean Denis Ionut .

2. Nume în joc (nickname): MoonLight_2 .

3. Vârstă: 14 ani si 8 luni .

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): numele de pe discordul meu este LunarWatcher , iar id-ul meu este 7538 .

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Un membru activ si capabil de a duce acest "job" la sfarsit .
6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Destept , agil , social .

7. De ce să te alegem pe tine?: Asta decideti , dar eu cred ca ar merita sa "va dati putin increderea" si sa ma alegeti . Pot sa fiu de mare ajutor fiind activ destul de mult . 2h/zi min , numai daca am probleme etc nu intru .

8. Care este rolul principal al unui Helper?: Rolul oricarui Helper , este de a avea grija de chat , sa fie sigur ca toti jucatori de pe acea sectiune sunt prietenosi uni cu alti , sa opreasca jucatori care vor sa "triseze" (hackeri) , mai pe scurt sa mantina egalitatea si pacea intre alti jucatori cat mai posibil .
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3): Roleplay , Creative si Survival
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?: inca nu , dar nu sa ma pot intelege cu toti , dar am sa incerc in a fi prieten cu toti
11. Ai citit regulamentul?: Clar si foarte atent , toate cele 3 regulamente

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: Sunt un om simplu care sta intr-un oras micut , multe despre mine nu se prea stiu , dar se vor afla . Ma numesc Denis am varsa actuala de 14 ani si 8 luni , sunt inalt (1,82) , invat destul de bine la scoala , nu am numai 10 dar nici 5 sau chiar sub 5 . Cam atat cred eu ca va fi descrierea mea , multumesc ca ati citit-o

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): la inceput o sa trag o gura de aer si am sa incerc sa le rezolv , as incepe prima ora cu persoana care injura , comanda /mute numele 20 min Limbaj vulgar , iar daca era adresata 1h mute , dupa as da mute la persoana care face-a spam /mute nume 20 min spam , sau mute 1 d (daca a facut 9 randuri in sus) sau mute 15 min daca era avoid, dupa m-as reintoarce la persoana care zicea ca este un "codat" , daca este langa mine voi incepe o filmare care sa arate ca are hack , daca nu este langa mine il voi cauta pana dau de el , dupa ce am facut filmarea voi chema un grad mai mare care are acces la /tempban sau /ban pentru acel "codat" , iar dupa as cauta acel bug , il filmez sau fac poze (depinde de situatie) .

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: Acest lucru este interzis deoarece nu il priveste pe el acele lucrui care apartin serverului

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează). ca un oricare jucator as face niste poze / filmari ca sa pot raporta acel membru pentru ca nu mi se pare corect ca cineva sa fie pedepsit pentru nimic . Ca helper ... nu as putea face multe doar decat sa ii zic ca nu este bine ce face in privat , iar daca nu isi va da seama ca nu este corect ce face , va trebui sa aduc niste dovezi si sa fac reclamatie , pentru ca orice grad trebuie sa stii ce este bine si ce este rau , iar coruptia nu este permisa nicaieri , nici macar intr-un joc virtual.
16. Comentarii adiționale: Multumesc ca mi-ati citit aceasta cerere , si sper ca voi fi acceptat . Atat am avut de zi , o noapte/zi buna !

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:contra:

Nu indeplinesti cerintele. (posturi, reclamatii, activitate etc)

Survival roleplay

Partajează acest post

Link spre post

-Nu indeplinesti conditiile 

-Activitatea este foarte proasta

-Nu ajuti jucatorii

-Ba chiar te-am vazut cum faceai prostii pe chat si iti luat mute

-Regulament necitit

De la mine ai :contra:, te astept cu cerere cand vei fii.pregatit!

(Creative, RolePlay!)

Partajează acest post

Link spre post

Pe langa faptul ca nu ai posturi si reclamatii necesare, nu ajuti jucatorii cam deloc. Te vad cateodata pe server, insa nu esti activ pe chat.

Votul meu este :contra:(ROLEPLAY)

Editat de CallMeDarno

Partajează acest post

Link spre post

:contra:

Survival:

1. Nu ai 50 posturi

2. Nu ai 10 reclamatii

3. Nu imi place cum ai forumulat cererea

Partajează acest post

Link spre post

Topic închis.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...